b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2015_vilnius_Neoficiali_filmo_Laimingiausia_karta_Lucky_Generation_premjera.jpg

2015 m. kovo 10 d., antradienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į neoficialią dokumentinio filmo „Laimingiausia karta“ („Lucky Generation“) premjerą. Tai 40 min. trukmės juosta, per vieno žmogaus istoriją pasakojanti apie 6-ajame XX a. dešimtmetyje gimusią kartą, kurią filmo kūrėjai vadina „laimingiausia karta“. Renginys vyks dailininko Konstantino Navasaičio laisvųjų menų dirbtuvėse, Dominikonų g. 4, Vilniuje (šalia S. Nėries gimnazijos).

Renginys Facebook'e

Pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės 25 metų jubiliejų verta atsigręžti atgal ir įvertinti pasiektus laimėjimus bei nesėkmes. Lietuvių, gimusių po II pasaulinio karo, karta yra pirmoji karta, kuriai neteko patirti karo baisumų. Karta unikali ir tuo, kad pusę savo amžiaus jos atstovai gyveno planinio socializmo, o kitą pusę – laisvosios rinkos kapitalizmo sąlygomis ir gali palyginti šias sistemas iš asmeninės patirties. Be to, jiems teko laimė patirti, ką reiškia iš tiesų jaustis laisvais, kai sovietų valdžia jau nepajėgė, o naujoji dar nebuvo spėjusi perimti valdžios į savo rankas.

Pirmieji filmo kadrai rodo, kaip prieš 6 dešimtmečius kolūkiečiai sutiko Naujuosius metus, o paskutiniai vaizduoja šių dienų kasdienybę emigracijoje. Visi šio filmo kūrėjai gyvena skirtingose šalyse – Norvegijoje, Airijoje, JAV, Gruzijoje ir Lietuvoje, tačiau pasitelkus šiuolaikines ryšio priemones tai nesudarė kliūčių įgyvendinti projektą.

Po filmo peržiūros vyks susitikimas su jo kūrėjais. Bus vyno ir sulčių.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija